Aplikacje mobilne jako rozwiązanie wzmacniające efektywność pracy lekarzy

30 lipca 2018

Korzystanie z zasobów programów do e-dokumentacji z wykorzystaniem urządzeń mobilnych wpływa na poprawę jakości świadczonych usług, a tym samym umożliwia korzystanie z zasobów programu w dowolnym miejscu i o dowolnym czasie. Aplikacje mobile do gabinetów to rozwiązanie, które wiąże się z rozwojem programów do e-dokumentacji, a tym samym przekłada się na pełne wykorzystanie możliwości dotychczasowych programów.

 

Elektroniczna dokumentacja jest bezpieczna

Warto pamiętać, że zasoby systemów są chronione przed ewentualną próbą ich kradzieży bądź zniszczeniem, co sprawia, że elektroniczna dokumentacja medyczna okazuje się być bezpieczną formą gromadzenia danych pacjentów. Z wykorzystaniem odpowiedniego systemu możliwym, jest eksportowanie oraz importowanie danych, a także:

  • generowanie raportów do formatu xlsx (Excel);
  • pobierania pełnych baz danych lub kartotek.

Umożliwienie importowanie oraz eksportowania danych, pozwala na lepsze wykorzystanie dotychczas gromadzonych danych, a zatem skuteczniejsze prowadzenie leczenia z wykorzystaniem już zgromadzonych informacji.

 

Zalety aplikacji mobilnych

Jeśli chodzi o największe zalety korzystania z programu do elektronicznej dokumentacji medycznej w firmie aplikacji mobilnej, warto wymienić:

  • dostęp do systemu w dowolnym miejscu, co umożliwia przeprowadzenie skutecznych wizyt domowych;
  • uporządkowanie danych, z których można szybko skorzystać – przejrzeć i dokonać trafnej interwencji;
  • wyeliminowanie konieczności stosowania niepraktycznych narzędzi do obsługi programu takich, jak np. laptop, komputer.

 

Co sprawia, że aplikacje mobilne do gabinetów poprawiają efektywność pracy lekarzy?

Przede wszystkim zaś aplikacje mobilne do gabinetów są łatwe w obsłudze, a tym samym poprawiają efektywność pracy każdego lekarza. O ile skorzystanie z programu za pośrednictwem np. laptopa czy komputera może być czasochłonne, a czasem w razie nagłego przypadku niemożliwe, o tyle aplikacje mobilne ułatwiają korzystanie z zasobów systemu w dowolnym momencie i minimalizują czas potrzebny na skorzystanie z zgromadzonych danych do minimum.

 

Co wynika z e-dokumentacji w postaci aplikacji mobilnych?

Elektroniczna dokumentacja medyczna w formie aplikacji mobilnych, zwraca uwagę w znacznym stopniu na uporządkowanie gromadzonych danych, co przekłada się na:

  • ułatwienie korzystania z zasobów systemu;
  • ujednolicenie kart pacjentów wraz z zachowaniem funkcji umożliwiającej dodawanie załączników;
  • czytelne zapisywanie danych – w dedykowanych rubrykach.

Zastosowanie aplikacji mobilnych do gabinetów tak, jak i sam projekt elektronicznej dokumentacji medycznej ma za zadanie wyeliminować chaos w dokumentacji medycznej.