Program do recept – kursor zamiast pióra

By | 2 sierpnia 2019

Wykorzystanie nowych technik związanych z informatyzacją w gabinecie, proponowanych specjalistom medycyny, często spotyka się z niechęcią. Ma to związek z przyzwyczajeniami, tradycją, wieloletnim systemem pracy lekarzy opartym na określonych schematach. Warto jednak spróbować nowych rozwiązań, które mogą ułatwić i przyśpieszyć pracę zarówno lekarzom jak i innym pracownikom służby zdrowia. Takim rozwiązaniem jest recepta elektroniczna, która eliminuje konieczność wypisywania leków w tradycyjny sposób na papierowych drukach. Eksperci z branży informatycznej opracowali intuicyjny program do recept, który ma wszystkie potrzebne funkcje programu do EDM. Dokumentacja elektroniczna to nowy rozdział w polskiej medycynie. Począwszy od e-Zwolnień, e-Recepty są kolejnym krokiem na drodze do pełnej cyfryzacji polskiej służby zdrowia. Warto zapoznać się już wcześniej z jej zaletami.

Oszczędność czasu

Wypełniając ręcznie dokumentację medyczną pacjentów oraz wypisując ich recepty, lekarz traci kilkakrotnie więcej czasu, niż uzupełniając dokumentację za pomocą programu online. W oprogramowaniu Medfile® EDM, można zaoszczędzić nawet 90% w stosunku do tradycyjnie wypełnianej dokumentacji papierowej. Program do recept posiada wiele udogodnień, dzięki którym praca z dokumentacją pacjentów zostaje zoptymalizowana. Są to:

  • podpowiedzi nazw leków,
  • automatyczne zaciąganie kodów ICD 9/10 oraz ICF,
  • zapamiętywanie danych pacjenta i placówki przy wypisywaniu dokumentacji.

Wymienione funkcje to dodatkowa oszczędność czasu. Ponadto możliwość wystawienia każdego rodzaju recepty dla pacjenta: refundowanej, Rpw, recepturowej poprzez program do recept, jest dużym ułatwieniem codziennej pracy wielu specjalistów. Jeżeli pacjenci wymagają więcej uwagi, dłuższego wywiadu lub bardziej szczegółowego badania fizykalnego, dzięki Medfile® jest to możliwe. Dobrze przeprowadzony wywiad lekarski wspomaga proces leczenia, dzięki poznaniu stylu życia pacjentów. Często pozwala odkryć źródło choroby, które nierzadko tkwi w środowisku chorego. Przepisywanie recept za pomocą programu to także ułatwienie dla pacjentów przewlekle chorych, którzy pojawiają się w gabinetach lekarskich ze względu na konieczność przepisywania częstych recept. Szybkie wypisywanie leków online sprawi, że ci pacjenci nie będą zmuszeni czekać już w kolejce do specjalistów.

Integracja programu do EDM z systemem P1 umożliwia automatyczne wystawienie e-Recepty, która jest zgodna z wymogami NFZ. Specjaliści mają możliwość podpisania z programu do recept dokumentacji pacjentów za pomocą kwalifikowanego podpisu elektronicznego, czy też podpisu zaufanego.

Inne zastosowania

Intuicyjne oprogramowanie do obsługi Elektronicznej Dokumentacji Medycznej pacjentów znajdzie zastosowanie nie tylko podczas wypisywania recept i wypełniania kartotek osób chorych ale także wspomoże rozporządzanie placówką zważając na niektóre administracyjne funkcje, takie jak: kontrola magazynowa leków i materiałów medycznych, rejestracja online, współpraca z laboratorium, obsługa strony internetowej placówki (zupełnie za darmo), telemedycyna.

Program do recept to innowacyjne rozwiązanie, które zoptymalizuje pracę w Twoim gabinecie. Wykorzystaj nowoczesne rozwiązania IT i wystawiaj szybko każdy rodzaj recepty!