Medfile – 10 argumentów za tym, by kupić program do elektronicznej dokumentacji medycznej

By | 7 grudnia 2018

Praca lekarzy i personelu współpracującego z nimi może być bardziej zoptymalizowana, efektywniejsza, oszczędzająca czas pracowników, jak i pacjentów. Rynek oferuje skuteczne narzędzia wspierające prowadzenie Elektronicznej Dokumentacji Medycznej i towarzyszące temu usługi, dzięki którym leczenie i obsługa pacjentów przebiega sprawniej i wydajniej. W efekcie – pozwala zwiększyć ich liczbę. Jednym z nich, oferującym rozwiązania na potrzeby indywidualnej praktyki lekarskiej, jak i placówek medycznych jest program Medfile. Medfile to program do elektronicznej dokumentacji medycznej. Dlaczego warto wybrać Medfile? Oto 10 argumentów stojących za tym wyborem.

  1. Zaawansowany grafik wizyt

Medfile pozwala zarezerwować wizytę z podziałem na specjalistów i gabinety, uwzględniając dzień, tydzień, jak i miesiąc. Zaplanowanie wizyty z pozycji kalendarza Medfile jest łatwe i szybkie. Twój grafik wizyt to:
- widok wszystkich dostępnych godzin pracy,
- możliwość kopiowania zgodnie z potrzebą, bez konieczności wpisywania danych,
- opcja umówienia pacjenta na wizyty powtarzalne – wystarczy jeden „klik”.

  1. Szczegółowa kartoteka chorego

Wszystkie dane są w jednym miejscu. Dzięki kompleksowej informacji dotyczącej historii choroby lekarz nie traci czasu na żmudne szukanie. Wyższość programu Medfile to:
- indywidualne karty wizyty pacjentów skonstruowane w oparciu o dostępny wzór,
- gotowe formularze takich dokumentów jak skierowania, czy zaświadczenia,
- recepty, rachunki, opcja załączników,
- spersonalizowanie wydruku,
- własne formularze wraz z treścią RODO.

  1. Druk recept i połączenie z bazą leków

Medfile pozwala na wystawianie tak recept refundowanych, jak i odpłatnych. Formularze są zgodne z wymogami NFZ. Plusem jest możliwość wstawiania na receptę leku z bazy medykamentów, jak i tworzenia własnej receptury. Program jest zintegrowany z bazą leków, schorzeń oraz chorób (ICD-10), a także procedur medycznych (ICD-9). System wyszukuje je po wpisaniu kilku pierwszych liter. Kolejnym krokiem jest opcja natychmiastowego generowania faktur i rachunków.

  1. Rezerwowanie wizyt online

Pacjent zapisuje się samodzielnie na wizytę w dogodnym dla siebie terminie. Przy korzystaniu z Medfile usługa ta jest bezpłatna, podobnie jak i wysyłanie przypominającego o tym fakcie SMS-a. Link do rezerwacji online umieszcza się na stronie internetowej gabinetu (stworzonej dzięki szablonowi Medfile) lub też własnej.

  1. SMS przypomni o wizycie

Dzięki krótkiej wiadomości tekstowej lekarz minimalizuje ilość wizyt niezrealizowanych z powodu zapomnienia lub roztargnienia pacjenta. Medfile daje możliwość wysłania 100 darmowych SMS-ów na start dla każdego uczestnika, natomiast w czasie testu – 10. Tak dla lekarza, jak i pacjenta to opcja wygodna i oszczędzająca czas. Dodatkową korzyścią jest zyskanie wizerunku placówki troszczącej się o pacjenta.

  1. Darmowa strona internetowa

Strona www to w dzisiejszych czasach wizytówka lekarza. W jednym miejscu zbiera wszystkie niezbędne informacje, pozycjonuje w Internecie co przekłada się na liczbę realnie odbytych wizyt i pozwala budować zaufanie. System Medfile oferuje darmową witrynę pod domeną nazwa.medfile.pl na naszym szablonie. Przygotowujemy także indywidualnie strony internetowe gabinetów, które wówczas funkcjonują z własną domeną.

  1. Dostęp do Medfile dzięki aplikacjom mobilnym

Z systemu można korzystać także za pomocą aplikacji mobilnych (iOS, Android), co oznacza pełną kontrolę w zarządzaniu kalendarzem i grafikiem pracy z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie, jak i dostępem do mobilnej kartoteki pacjenta.

  1. Narzędzia diagnostyczne dla rehabilitantów i stomatologów

Medfile posiada dedykowane rozwiązania przydatne w pracy m.in. rehabilitantów i stomatologów.
To:
– wizualizacja dolegliwości,
– diagram dentystyczny.

  1. System integracji i wymiany danych

To opcja automatycznej weryfikacji posiadania ubezpieczenia zdrowotnego. Medfile jest w trakcie integracji z Platformami P1 i P2, w zakresie wymaganym przez Elektroniczną Dokumentację Medyczną.

10. Dane pod kontrolą

Medfile gwarantuje najwyższy z możliwych poziomów bezpieczeństwa i zgodność działania z RODO. Liczba użytkowników programu jest dowolna, jednak każdy z nich posiada indywidualne uprawnienia (odczyt, zapis, usuwanie, ograniczenie logowania do wybranego adresu IP), w zależności od roli, jaką pełni.
Dane są bezpieczne także dzięki:
- automatycznemu zabezpieczeniu kartoteki,
- cogodzinnemu backup’owi kartoteki pacjenta,
- przechowywaniu danych na szyfrowanych dyskach.

Mając na uwadze jak ważną rolę spełnia Medfile w codziennym funkcjonowaniu gabinetów oferujemy naszym Klientom stały dostęp do pomocy świadczonej przez wykwalifikowany personel techniczny. Wsłuchując się w Państwa potrzeby dobieramy szyte na miarę rozwiązania i zawsze elastyczne podejście do Państwa potrzeb. Najlepiej przekonać się o tym umawiając się na prezentację lub zakładając na czas testu całkowicie darmowe konto. Jeżeli korzystasz z innego programu do Elektronicznej Dokumentacji Medycznej i chciałbyś go zmienić na Medfile – nie ma problemu! Oferujemy import danych (kartoteka pacjenta, wizyty w kalendarzu) z obecnego programu do Medfile.
Elektroniczna Dokumentacja Medyczna z Medfile to świat, w którym nie może Cię zabraknąć.

Najlepszy program do gabinetu lekarskiego – Medfile.

Zobacz niezależne recenzje:

Recenzja Medfile w portlau ofizjo.pl

Recenzja Medfile w portalu fizjoterapeuty.pl

medfile1