Medfile – 10 argumentów za tym, by kupić program do elektronicznej dokumentacji medycznej

By | 7 grudnia 2018

Praca lekarzy i personelu współpracującego z nimi może być bardziej zoptymalizowana, efektywniejsza, oszczędzająca czas pracowników, jak i pacjentów. Rynek oferuje skuteczne narzędzia wspierające prowadzenie Elektronicznej Dokumentacji Medycznej i towarzyszące temu usługi, dzięki którym leczenie i obsługa pacjentów przebiega sprawniej i wydajniej. W efekcie – pozwala zwiększyć ich liczbę. Jednym z nich, oferującym rozwiązania na potrzeby indywidualnej praktyki lekarskiej, jak i placówek medycznych jest program Medfile. Medfile to elektroniczna dokumentacja medyczna w jednym miejscu. Dlaczego warto wybrać Medfile? Oto 10 argumentów stojących za tym wyborem.

  1. Zaawansowany grafik wizyt

Medfile pozwala zarezerwować wizytę z podziałem na specjalistów i gabinety, uwzględniając dzień, tydzień, jak i miesiąc. Zaplanowanie wizyty z pozycji kalendarza Medfile jest łatwe i szybkie. Twój grafik wizyt to:
- widok wszystkich dostępnych godzin pracy,
- możliwość kopiowania zgodnie z potrzebą, bez konieczności wpisywania danych,
- opcja umówienia pacjenta na wizyty powtarzalne – wystarczy jeden „klik”.

  1. Szczegółowa kartoteka chorego

Wszystkie dane są w jednym miejscu. Dzięki kompleksowej informacji dotyczącej historii choroby lekarz nie traci czasu na żmudne szukanie. Wyższość programu Medfile to:
- indywidualne karty wizyty pacjentów skonstruowane w oparciu o dostępny wzór,
- gotowe formularze takich dokumentów jak skierowania, czy zaświadczenia,
- recepty, rachunki, opcja załączników,
- spersonalizowanie wydruku,
- własne formularze wraz z treścią RODO.

  1. Druk recept i połączenie z bazą leków

Medfile pozwala na wystawianie tak recept refundowanych, jak i odpłatnych. Formularze są zgodne z wymogami NFZ. Plusem jest możliwość wstawiania na receptę leku z bazy medykamentów, jak i tworzenia własnej receptury. Program jest zintegrowany z bazą leków, schorzeń oraz chorób (ICD-10), a także procedur medycznych (ICD-9). System wyszukuje je po wpisaniu kilku pierwszych liter. Kolejnym krokiem jest opcja natychmiastowego generowania faktur i rachunków.

  1. Rezerwowanie wizyt online

Pacjent zapisuje się samodzielnie na wizytę w dogodnym dla siebie terminie. Przy korzystaniu z Medfile usługa ta jest bezpłatna, podobnie jak i wysyłanie przypominającego o tym fakcie SMS-a. Link do rezerwacji online umieszcza się na stronie internetowej gabinetu (stworzonej dzięki szablonowi Medfile) lub też własnej.

  1. SMS przypomni o wizycie

Dzięki krótkiej wiadomości tekstowej lekarz minimalizuje ilość wizyt niezrealizowanych z powodu zapomnienia lub roztargnienia pacjenta. Medfile daje możliwość wysłania 100 darmowych SMS-ów na start dla każdego uczestnika, natomiast w czasie testu – 10. Tak dla lekarza, jak i pacjenta to opcja wygodna i oszczędzająca czas. Dodatkową korzyścią jest zyskanie wizerunku placówki troszczącej się o pacjenta.

  1. Darmowa strona internetowa

Strona www to w dzisiejszych czasach wizytówka lekarza. W jednym miejscu zbiera wszystkie niezbędne informacje, pozycjonuje w Internecie co przekłada się na liczbę realnie odbytych wizyt i pozwala budować zaufanie. System Medfile oferuje darmową witrynę pod domeną nazwa.medfile.pl na naszym szablonie. Przygotowujemy także indywidualnie strony internetowe gabinetów, które wówczas funkcjonują z własną domeną.

  1. Dostęp do Medfile dzięki aplikacjom mobilnym

Z systemu można korzystać także za pomocą aplikacji mobilnych (iOS, Android), co oznacza pełną kontrolę w zarządzaniu kalendarzem i grafikiem pracy z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie, jak i dostępem do mobilnej kartoteki pacjenta.

  1. Narzędzia diagnostyczne dla rehabilitantów i stomatologów

Medfile posiada dedykowane rozwiązania przydatne w pracy m.in. rehabilitantów i stomatologów.
To:
– wizualizacja dolegliwości,
– diagram dentystyczny.

  1. System integracji i wymiany danych

To opcja automatycznej weryfikacji posiadania ubezpieczenia zdrowotnego. Medfile jest w trakcie integracji z Platformami P1 i P2, w zakresie wymaganym przez Elektroniczną Dokumentację Medyczną.

10. Dane pod kontrolą

Medfile gwarantuje najwyższy z możliwych poziomów bezpieczeństwa i zgodność działania z RODO. Liczba użytkowników programu jest dowolna, jednak każdy z nich posiada indywidualne uprawnienia (odczyt, zapis, usuwanie, ograniczenie logowania do wybranego adresu IP), w zależności od roli, jaką pełni.
Dane są bezpieczne także dzięki:
- automatycznemu zabezpieczeniu kartoteki,
- cogodzinnemu backup’owi kartoteki pacjenta,
- przechowywaniu danych na szyfrowanych dyskach.

Mając na uwadze jak ważną rolę spełnia Medfile w codziennym funkcjonowaniu gabinetów oferujemy naszym Klientom stały dostęp do pomocy świadczonej przez wykwalifikowany personel techniczny. Wsłuchując się w Państwa potrzeby dobieramy szyte na miarę rozwiązania i zawsze elastyczne podejście do Państwa potrzeb. Najlepiej przekonać się o tym umawiając się na prezentację lub zakładając na czas testu całkowicie darmowe konto. Jeżeli korzystasz z innego programu do Elektronicznej Dokumentacji Medycznej i chciałbyś go zmienić na Medfile – nie ma problemu! Oferujemy import danych (kartoteka pacjenta, wizyty w kalendarzu) z obecnego programu do Medfile.
Elektroniczna Dokumentacja Medyczna z Medfile to świat, w którym nie może Cię zabraknąć.

Najlepszy program do gabinetu lekarskiego – Medfile.

Zobacz niezależne recenzje:

Recenzja Medfile w portlau ofizjo.pl

Recenzja Medfile w portalu fizjoterapeuty.pl

medfile1