Elektroniczna Dokumentacja Medyczna – zarządzanie kartoteką pacjenta

By | 31 października 2019

Elektroniczna Dokumentacja Medyczna – rozwiązanie dla wielu specjalistów

Możliwość wprowadzania kompleksowych danych do kartoteki medycznej pacjentów usprawnia pracę lekarza, jak i pracowników wspomagających obsługę administracyjną pacjentów. Elektroniczna Dokumentacja Medyczna w gabinetach wielu specjalistów optymalizuje pracę lekarza, umożliwiając przeznaczenie większej ilości czasu na wywiad z pacjentem lub badanie przedmiotowe, niż na wypełnianie dokumentacji lekarskiej.

Zautomatyzowana Elektroniczna Dokumentacja Medyczna w Medfile® EDM

Szybka rejestracja z poziomu placówki, jak i możliwość samodzielnego zapisu na wizytę poprzez rejestrację online jest wygodna zarówno dla obsługi placówki, jak i dla pacjentów. Możliwość rejestracji na wizytę do specjalisty o dowolnej godzinie i z dowolnego miejsca posiadającego dostęp do sieci, automatycznie skraca długość kolejek do rejestracji w placówkach medycznych.

Wielu specjalistów znajdzie rozwiązania, które usprawnią ich pracę w trakcie wizyt lekarskich i prowadzenia badań. Ważnymi z tego punktu widzenia są elementy oprogramowania Medfile® Elektroniczna Dokumentacja Medyczna, takie jak:

  • tworzenie specjalistycznych kart wizyty lekarskich dostosowanych do konkretnego specjalisty,
  • szablony dokumentów medycznych z uzupełnionymi danymi pacjentów, a w tym (zaświadczenia lekarskie, skierowania do poradni specjalistycznych, skierowania do szpitala, skierowania do laboratorium, skierowania do poradni specjalistycznej), zgoda na przetwarzanie danych osobowych zgodna z RODO,
  • możliwość wystawienia e-Recept i e-Zwolnień z poziomu oprogramowania,
  • karta wizyty z diagramem dla dentystów, moduł dla fizjoterapeutów z oznaczeniem dolegliwości,
  • podpis dokumentacji medycznej przez pacjenta, za pomocą MedSign poprzez telefon, tablet, laptop,
  • budowa własnych formularzy wykorzystywanych w trakcie wizyt pacjentów np.: „Wizyta kontrolna po porodzie”, „Pacjent z cukrzycą typu 2 – proces diagnostyczny”.

 

Zarządzanie kartotekami staje się proste i łatwe również dzięki bazie wszystkich pacjentów oraz możliwości kopiowania wizyt. Wizyty powtarzalne i cykliczne są dodatkowym ułatwieniem dla specjalistów, którzy przyjmują pacjentów na terapie: psychiatrów i psychoterapeutów, fizjoterapeutów i rehabilitantów, dietetyków; jak i lekarzy wymagających okresowego przyjmowania swoich podopiecznych: lekarzy ginekologów, ortodontów, neurologów, diabetologów, onkologów i innych.

 

Najlepsze rozwiązanie w gabinecie specjalistów

Elektroniczna Dokumentacja Medyczna nie tylko usprawni i zoptymalizuje czas poświęcony na wypisywanie dokumentacji pacjentom, ale również poprawi jakość pracy w gabinecie. Świadomość, że nie trzeba już przechowywać kartotek w zabezpieczonych szafkach, tylko można je wygodnie otwierać (zabezpieczone poprzez hasła dostępowe specjalistów i szyfrowanie na dysku), w Internecie jest wygodna dla personelu medycznego – pielęgniarek i pracowników rejestrujących. Ponadto do wrażliwych danych nie dostanie się nikt niepożądany.

 

Wykorzystaj wszystkie możliwości oprogramowania Medfile® EDM w swoim gabinecie lub placówce medycznej. Zoptymalizuj czas pracy z dokumentacją medyczną.