Rozwiązania dla małych, średnich i dużych firm

25 stycznia 2016

Programy szyte na miarę są gamą indywidualnie tworzonych rozwiązań oraz dostosowanych w taki sposób, że zaspokajają potrzeby klientów. Aplikacje dedykowane tworzy się na specjalne zamówienie, po ówczesnym przeprowadzeniu wnikliwej analizy potrzeb i wymagań firmy zlecającej ich wykonanie.

Jakie funkcje spełnia aplikacja bazodanowa?

Oprogramowanie dedykowane ma za zadanie spełniać wyznaczone przez menagerów firm kryteria w ten sposób, by zminimalizować cenny czas i koszty wynikające z wykonywania uciążliwych czynności, jak również zarządzania w firmie. Wartym podkreślenia jest fakt, że zaprojektowanie odpowiedniej aplikacji dedykowanej przebiega od samego początku i jest w należny sposób dostosowane do charakterystycznych działań danej firmy. Nie istnieją dwa te same programy, gdyż wtedy niejako nie można by ich nazwać programami szytymi na miarę.

Dlaczego warto inwestować w aplikacje dla firm?

Na sukces przedsiębiorstwa składa się wiele różnych czynników. Jednym z nich jest praca wewnętrznych zespołów zadaniowych, czy komunikacja z otoczeniem. Aby podnieść efektywność pracy oraz zwiększyć jej wydajność, wprowadza się specjalistyczne oprogramowania komercyjne. W dzisiejszym świecie zarządzanie firmą w efektywny sposób jest bardzo ważne. Nowoczesne technologie i Internet pomagają tworzyć niezwykle pomocne systemy. Ich zadaniem jest zapewnienie lepszej wewnętrznej komunikacji w przedsiębiorstwie, lecz również poprawienie jakości kontaktów zarówno z klientami, jak i kontrahentami. Aplikacja dedykowana jest niczym innym jak efektem połączenia wiedzy i wymagań klienta oraz doświadczonych analityków, którzy zajmują się optymalizacją i automatyzacją wszelkich biznesowych procesów usprawniających działanie firmy. Bardzo ważne jest, by program szyty na miarę został stworzony od podstaw dla danego przedsiębiorstwa. Każdy jego element powinien odpowiadać wymaganiom. Niedopuszczalne jest, by aplikacja dedykowana została skopiowana, ponieważ nie spełni ona wtedy swej podstawowej funkcji.

Przykładowy cykl tworzenia programu szytego na miarę

Przystępując do stworzenia oprogramowania, należy rozpocząć od rozeznania się jaka jest sytuacja w firmie i czego potrzeba, czyli analiza. Następnym krokiem jest tzw. prototypowanie wstępne. Służy ono do lepszego rozeznania się w analizie problemu. Kolejnym krokiem jest prototypowanie funkcjonalne, po którym następuje implementacja, czyli po prostu przystosowanie programu do kolejnego etapu – wdrożenia. Przedostatnim etapem są prowadzone szkolenia z zakresu obsługi stworzonego programu. Ostatnim krokiem w drodze do polepszenia efektywności jest rozwój aplikacji.